Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

26 Nisan 1974’te doğan Edward Arkwright, Paris’teki IEP’den mezun olmuş ve ESSEC Business School’da eğitim görmüştür. Arkwright’ın ayrıca Modern Tarih Üzerine İleri Araştırmalar alanında yüksek lisans derecesi bulunmaktadır. 1997’de Senato’ya memur olarak atanan Arkwright, Mevzuat Departmanı’nda (1997-1999) ve Maliye Komitesi’nde (1999- 2002) bu görevi üstlenen isim olmuş; 2002-2007 yılları arasında Bütçe Bakanı ve Maliye Bakanı’nın bütçe reformunun yürütülmesi, Devlet Reformu ve Kamu Finansmanının Uygulanmasından Sorumlu Danışmanı olarak çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2007’de Caisse des Dépôts Group’ta Genel Müdür Baş Özel Sekreteri ve İcra Komitesi Üyesi olarak görev yapmış olan Arkwright, 2010 yılında Caisse des Dépôts Group’un Strateji Direktörü olmuştur. 2007-2012 yıllarında Caisse des Dépôts Group Şirketleri Yönetim Kurulu’nda, gayrimenkul alanında faaliyet gösteren Icade adlı halka açık şirkette turizm alanında, ayrıca yerel yönetimlere danışmanlık yapan SCET’in Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. Aralık 2012’de Aéroports de Paris’e katıldığında ise Yönetim Kurulu Başkanı, CEO Özel Danışmanı ve İcra Komitesi Üyesi olarak görev yapmıştır. 1 Eylül 2013’te Finans, Strateji, Hukuk Departmanı, Hesap Verebilirlik ve Satın Almadan Sorumlu CFO olarak atanan Arkwright, Mayıs 2016’dan bu yana CEO vekili olarak görev yapmaktadır. Kendisi ayrıca ADP Group’un bilişim teknolojileri şirketi olan Hub One’ın Yönetim Kurulu Başkanı, TAV Havalimanları Holding Yönetim Kurulu Başkanı, ADP International Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Arkwright ayrıca ESSEC Business School Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra, Cercle de l’Harmonie Orchestra Yönetim Kurulu Başkanlığı da yapmaktadır.

1997 yılında TAV Havalimanları Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı olarak atanmıştır. 1977 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Şener, 1979 yılında İngiltere’de Sussex Üniversitesi’nde Akışkanlar Mekaniği üzerine yüksek lisans (M.Phil.) yapmıştır. Türk mühendisliğinin uluslararası düzeyde gelişimine katkılarından dolayı KTÜ Makina Mühendisliği Fakültesi tarafından mühendislik dalında, TAV’daki görev süresi boyunca Proje ve Risk Yönetimi konusunda başarıları nedeniyle de New Hampshire Üniversitesi tarafından işletme dalında onur doktorası ile ödüllendirilmiştir. TAV Havalimanları öncesinde birçok ulusal ve uluslararası projede, Proje Müdürlüğünden Genel Müdürlüğe kadar çeşitli görevler üstlenen Şener, Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) Kompleks Sistemler Yönetimi üzerine eğitim almıştır. Şener, Uluslararası Havalimanları Konseyi (Airports Council International/ACI) Dünya Yönetim Kurulu Üyeliği ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Fransa ve Türkiye-Hırvatistan İş Konseyi Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Ocak 2022’den bu yana ise DEİK Türkiye-Kazakistan İş Konseyi Başkanlığını yürütmektedir. Şener, iki ülke arasındaki ilişkilere katkılarından dolayı 2016 yılında Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande tarafından “Legion d’honneur” Şövalye Nişanı’na lâyık görülmüştür. Şener aynı yıl Gürcistan devleti tarafından da Üstün Hizmet Nişanı’yla onurlandırılırken 2019 yılında da Makedonya Hükümeti tarafından Liyakat Nişanı ile onurlandırılmıştır. TAV Havalimanları’nda yaratılan “iş modeli” Harvard Üniversitesi’nde “case study” olmuş ve Sani Şener tarafından Harvard Business School’da (HBS) MBA öğrencilerine ders olarak anlatılmıştır. Thomson Extel tarafından yerli ve yabancı finans kuruluşları arasında yapılan oylamada “en iyi CEO” alanında Türkiye’de 2010, 2011, 2014, 2015 ve 2016 yıllarında birinci, Avrupa ulaştırma sektöründe 2014 yılında üçüncü seçilmiştir.

1973 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ali Haydar Kurtdarcan, serbest müteahhitlik faaliyetlerinden sonra 1987 yılından itibaren Bilkent Holding’de çeşitli yöneticilik pozisyonlarında görev almıştır. 2011-2013 yılları arasında İDO Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Kurtdarcan, 2016 yılında ise Bilkent Holding’de CEO olarak göreve atanmıştır ve halen bu görevi sürdürmektedir.

Catalunya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğrenimi sonrasında Balearic Islands Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Fernando Echegaray, İspanya’da doğmuştur. IESE Business School’dan İşletme Bölümü lisansı almış; daha sonra İspanyol Havalimanı işletmecisi AENA’da pek çok farklı pozisyonda görev almıştır. Palma de Mallorca Havalimanı’nda 1985-1999 yılları arasında Direktör Yardımcısı olarak görev yapmış olan Echegaray, 2000 yılında Meksika’daki Grupo Aeroportuario del Pacifico (GAP) şirketinde Operasyonlardan Sorumlu Yöneticilik görevini üstlenmiştir. Tenerife South Havalimanı’nda 2003-2004 yıllarında, Kanarya Adaları Havalimanlarında ise 2004-2006 yıllarında İcra Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Echegaray, 2006-2012 yılları arasında Barcelona-El Prat Havalimanı’nda da İcra Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Echegaray ayrıca, 2012-2017 yılları arasında Aena şirketinde, İspanya’da 46 havalimanının Uçuş Ağı Direktörlüğü görevinde bulunmuştur. Echegaray, 1 Temmuz 2017 itibarıyla ADP’nin Yurt Dışı Operasyonlarından Sorumlu Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Echegaray ayrıca 1 Mayıs 2018 tarihinden itibaren İcra Komitesi Üyesi ve Uluslararası Yatırımlar Direktörü olarak görev yapmaktadır. Echegaray, Ocak 2020’den itibaren ADP’nin Operasyondan Sorumlu Genel Müdürlüğü görevini de yürütmektedir.

6 Nisan 1972’de doğan Franck Mereyde, İnşaat Mühendisiliği Bölümünden mezun olduktan sonra Jeofizik ve Uzay teknikleri konusunda yüksek lisans yaptı. Kariyerine Environnement Canada ve Météo France’de başladıktan sonra, 2002 yılında Altyapı Bakanlığı Araştırma ve Karma ulaşım bölümünde teknik danışmanlık, daha sonra ise Bütçe, Finans ve Sivil Havacılık bölümleriyle ilgili danışmanlık yaptı. Mereyde, Paris-Charles de Gaulle Havalimanı Operasyonlardan sorumlu Direktör Yardımcısı olarak 2005 yılında ADP’ye katıldı ve sonra Operasyonlardan Sorumlu Direktör oldu. Aynı zamanda ADP’nin kargo bölümünden de sorumlu olarak hizmet verdi. 2007 yılında Paris-Charles de Gaulle Havalimanı Terminal 2A, 2B, 2C ve 2D direktörü olarak, Ocak 2010’da ise Paris-Charles de Gaulle Havalimanı ile hızlı tren bağlantısının (TGV/RER) sorumluluğu yanısıra 2E, 2F ve 2G terminallerinin direktörlüğünü üstlendi. 1 Mart 2011 itibariyle Paris-Orly Havalimanı Genel Müdürü olarak atanan Mereyde’nin, Aéroports de Paris Management ve Hub Safe şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyelikleri bulunmaktadır.

Jerome Calvet 1978 yılında hukuk diplomasını aldı. 1979 yılında Institut d’Etudes Politiques’den; 1983 yılında ise Ecole Nationale d’Administration’dan diploma aldı. 1983 yılında Paris Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlayan Jerome Calvet, 1983-1997 arasında Fransız Maliye Bakanlığı’nda, 1988-1990 yılları arasında Avrupa Topluluğu Fransa Temsilciliği’nde Finansal Ataşe olarak görev yaptı. Calvet, bu yıllar arasında birçok şirketin Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yürüttü. 1998-2004 yılları arasında Société Générale Bankası’nın Kurumsal Finans (Fransa) Departmanı’nı yöneten Calvet, daha sonra aynı bankanın Avrupa Birleşme ve Devralmalar Departmanı’nın başına geçti. 2004 - 2008 yılları arasında Lehman Brothers Yatırım Bankası’nın Yatırım Bankacılığı (Fransa) Departmanı’nı yöneten Calvet, 2009 yılından bu yana Nomura (Fransa) şirketinde CEO’dur. Jerome Calvet 2012-2017 yılları arasında TAV Havalimanları Holding’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır.

Xavier HÜRSTEL 24 Mayıs 1969 tarihinde doğdu. Paris ve Paris-Dauphine Üniversitesi'nden IEP (Fransız Siyasi Araştırmalar Enstitüsü) mezunu olan, ENA'nın (Fransız Ulusal İdare Okulu) eski öğrencisi Xavier Hürstel, Fransız Devletinde on beş yıl hizmetin ardından, çeşitli şirketlerde on yıldan fazla Üst Düzey Yönetici pozisyonlarında bulundu. Xavier Hürstel, kariyerine Bütçe Departmanında yönetici olarak başladı. Daha sonra Fransa'nın Brüksel'deki Avrupa Birliği (AB) temsiline katıldı ve AB Konseyi Bütçe Komitesi'nin (1999-2002) Başkanlığını yaptı. 2002 ve 2006 yılları arasında Ekonomi, Maliye ve Bütçe Bakanlarına danışmanlık yapan Hürstel, aynı zamanda Fransa Başbakanlık ofislerinde Jean-Pierre Raffarin ve Dominique de Villepin kabinesinde de danışman olarak çalıştı. 2008 yılında PMU şirketine Operasyondan Sorumlu Genel Müdür olarak katıldı ve 2014 yılında CEO oldu. Hürstel, 2017 yılında Sopra Steria danışmanlık ve teknoloji grubunda İcracı Yönetici görevini yürüttü. Xavier HÜRSTEL, Grup geliştirme çalışmalarının koordinasyonundan sorumlu Group ADP İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı. Xavier Hürstel, Şövalye nişanına sahiptir.

Aylin Selen, 1991 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra çalıştığı şirketleri takiben 1994 yılında Akfen Grubu’na katılmıştır. 1997 yılından itibaren de Türkiye’nin ilk havalimanı yap-işlet-devret projesi olan Atatürk Havalimanı projesinde, yapım döneminde Teknik Müdür ve işletme döneminde ise Teknik Hizmetler Direktörü olarak görev almıştır. Atatürk Havalimanı yapım döneminde gösterilen başarının “Beyond Construction” adlı kitapta derlenmesi konusunda ODTÜ’lü profesör ve öğretim görevlileri ile çalışan Aylin Selen ayrıca bu başarı hikayesini ve yap-işlet-devret projesinin hazırlık çalışmaları ve işleyişinin çeşitli üniversiteler ve kongrelerde de anlatılmasında görev almıştır. 2003 yılında TAV İnşaat’ın kurucu Genel Müdürü olan Aylin Selen TAV İnşaat’ın havalimanı ve çok katlı bina projeleri ile Türkiye, Kuzey Afrika ve Orta Doğuda büyümesinin ardından 2010 yılı sonunda emekliye ayrılmıştır.

1974 yılında Fransız Sivil Havacılık Akademisi’nden (ENAC) Sivil Havacılık Girişim ve Araştırma Mühendisliği (IEEAC) diplomasıyla mezun olan Jean-Michel Vernhes, 1982 yılında da Sivil Havacılık Mühendisliği diplomasını almıştır. Jean-Michel Vernhes, 1999 yılının Ocak ayında Toulouse-Blagnac Havalimanı’nda Havacılık İmtiyaz Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. Öncesinde, kendisinin Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünde uzun bir kariyeri olmuştur. 1993 yılından 1998 yılına kadar, Navigasyon Müdür Yardımcılığı, Paris İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak görevini yürütmüştür. 2002 yılının Haziran ayında, Toulouse Ticaret ve Sanayi Odası’na Genel Müdür olarak atanmıştır. Aynı zamanda, 23 Mart 2007 yılında kurulan Toulouse Blagnac Havalimanı şirketinin, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine de devam etmiştir. 2009 yılı Eylül ayında, yalnızca, Toulouse-Blagnac Havalimanı nezdindeki Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmek adına, Toulouse Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki görevinden ayrılmıştır. Jean-Michel Vernhes, Toulouse Blagnac Havalimanı şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine ek olarak, 2008 Ekim ayından, 2011 Ekim ayına kadar, Fransız Havalimanları Birliği Başkanlığını da (ALFA-ACI) yürütmüştür. 2011 Mayıs ayından, 2017 Mayıs ayına kadar, Fransız Havalimanları Sendikası (Union des Aeroports Francais) Başkanlığına seçilmiştir.

Ebru Yonca Çapa, United World College’dan International Baccalaureate derecesi, University of Bridgeport’tan uluslararası işletme & ekonomi dalında BBA derecesi ile mezun olmuştur. IMD, Kellogg’s Graduate School ve Harvard Business School’da liderlik ve yönetim programlarına katılmıştır. Kariyerine Procter & Gamble’da ürün müdürü olarak başlayan Çapa, 1993 yılında Digital Equiment Corporation Türkiye ofisinde Pazarlama ve İletişim Müdürü, 1997 yılında Microsoft Türkiye’de Pazarlama ve İletişim Müdürü olarak görev yapmıştır. 2004 yılında MSN Türkiye Ülke Müdürü görevine atanmış; burada internet servislerinin lansmanı ve dijital servisler iş biriminin oluşturulmasına liderlik etmiştir. 2005-2008 yılları arasında İnternet Servislerinden Sorumlu Ortadoğu & Afrika Bölge Direktörü, 2008-2011 yılları arasında Microsoft Türkiye Tüketici & İnternet Ürün ve Servislerinden Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapmıştır. 2011 yılında Monster.com’a gelişmekte olan pazarlardan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak katılmıştır. Çapa, 2014 yılından itibaren kurmuş olduğu danışmanlık şirketinde dijital ve kültürel dönüşüm, yeni pazarlama, global trendler ve stratejik yönetim alanlarında ulusal ve uluslararası kurumlara danışmanlık, keynote konuşmaları ve profesyonel gelişim hizmetleri sunmaktadır. CTI CO-Active Coach, ICF ve European Mentoring and Coaching Council (EMCC) üyesi olan Çapa uzun yıllardır lider koçluğu yapmakta ve bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak yer almaktadır.

1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Filiz Demiröz, aynı yıl profesyonel iş yaşamına KPMG Türkiye Denetim Bölümü’nde başlamıştır. KPMG Türkiye’de denetim projelerinin yanı sıra birleşme ve satın alma, değerleme, halka arz ve diğer özel projelerin yönetimini üstlenmiş, Sorumlu Ortak rolünün yanı sıra Eğitim ve Geliştirme Bölümü ile Mesleki Uygulama Bölümü liderliğini üstlenmiştir. 2016 yılında küresel finans ve muhasebe meslek kuruluşu ACCA’e Türkiye Başkanı olarak katılan Demiröz, sorumluluk alanına eklenen yeni ülkelerle birlikte görevine ACCA Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan ve Afganistan Bölge Başkanı olarak devam etmektedir. Filiz Demiröz, aynı zamanda kadın istihdamına katkıda bulunmayı hedefleyen YenidenBiz Derneği’nde Denetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.Yöneticiler

Serkan Kaptan, lisans derecesini İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden aldı ve 2002’de Marmara Üniversitesi MBA programını tamamladı. Kaptan, 1998’de İstanbul Atatürk Havalimanı yap-işlet-devret projesi ile TAV Havalimanları’na katıldı. 2001’e kadar TAV Havalimanları’nın ortağı VIE’ye ait Airport Consulting Vienna şirketinde havalimanı işletme danışmanı olarak görev aldı. 2002’den itibaren TAV Havalimanları’nda iş geliştirme ve strateji, havayolu pazarlama, araştırma-geliştirme ve yatırımlarından sorumlu olarak görev üstlendi. Havalimanı ve havayolu işletmeciliği ile kamu-özel sektör iş birliği ile yapılan altyapı projelerinde 25 yıllık deneyime sahip olan Kaptan, 2016’dan itibaren TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinin yanı sıra holdingin tüm iştiraklerinde yönetim kurulu üyesi olarak yer aldı. Mayıs 2022’de İcra Kurulu Başkanı olarak atandı. Kaptan, aynı zamanda ADP Orta Asya, Orta Doğu, Afrika, Doğu Avrupa ve CIS’ten Sorumlu İcra Kurulu Üyesi’dir. Hizmet İhracatçılar Birliği (HİB) YK Üyesi ve DEİK Letonya-Türkiye İş Konseyi Başkanı olarak görev yapan Kaptan, 2021’de Avrupa Havalimanları Konseyi (ACI Europe) Yönetim Kurulu’na seçildi. Kaptan evli ve iki çocuk babasıdır.

6 Nisan 1972 yılında doğan Franck Mereyde, İnşaat Mühendisiliği Bölümünden mezun olduktan sonra Jeofizik ve Uzay teknikleri konusunda yüksek lisans yaptı. Kariyerine Environnement Canada ve Météo France şirketlerinde başladıktan sonra, 2002 yılında Altyapı Bakanlığı Araştırma ve Karma ulaşım bölümünde teknik danışmanlık, daha sonra ise Bütçe, Finans ve Sivil Havacılık bölümünde danışmanlık yaptı. Mereyde, Paris-Charles de Gaulle havalimanı Operasyonlardan sorumlu Yönetici Vekili olarak 2005 yılında ADP’ye katıldı ve aynı zamanda ADP’nin kargo bölümünden de sorumlu olarak hizmet verdi. 2007 yılında Paris-Charles de Gaulle Havalimanı Terminal 2A, 2B, 2C ve 2D direktörü olarak, Ocak 2010 da ise Paris-Charles de Gaulle havalimanı ile hızlı tren bağlantısının sorumluluğu yanısıra 2E, 2F ve 2G terminallerinin direktörlüğünü üstlendi. 1 Mart 2011 itibariyle Paris-Orly Havalimanı Genel Müdürü olarak atanan Mereyde, Aéroports de Paris Management ve Hub Safe şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyelikleri bulunmaktadır.

Burcu Geriş, 1999’da Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuş; daha sonra London Business School ve Columbia Business School’dan MBA derecesi almıştır. Profesyonel iş yaşamına başladığı Garanti Bankası’nda 1999-2005 yılları arasında Hazine ve Proje Finansmanı bölümlerinde çalışmıştır. TAV Havalimanları Holding bünyesine 2005 yılında katılan Geriş, Şirket’in Proje ve Yapılandırılmış Finansman Bölümü’nün başında yer almıştır. 2012 yılında CFO, 2014 yılında Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenen Geriş, 2015 yılında Dünya Ekonomik Forumu tarafından Genç Küresel Lider unvanına ve 2013 yılında Women’s Forum tarafından Rising Talent unvanına lâyık görülmüştür. Fortune dergisi tarafından 2016, 2017 ve 2018 yıllarında arka arkaya üç yıl Türkiye’nin En Etkin 50 CFO’sundan biri seçilmiştir. TAV grup şirketlerindeki yönetim kurulu üyeliklerinin yanı sıra Women Corporate Directors (WCD), Professional Women’s Network (PWN), Global Board Ready Women (GBRW), Global İlişkiler Forumu Genç Profesyoneller Programı, BÜMED, CBS ve LBS Mezunlar Dernekleri üyeliği bulunan Geriş, evli ve iki çocuk annesidir.

1980 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Murat Örnekol, 2006- 2008 yılları arasında TAV Esenboğa Havalimanı Genel Müdürlüğü yapmıştır. TAV Havalimanları’na katılmadan önce Kutlutaş Holding’de Planlama Mühendisi, BİM Müdürü ve Ticaret Müdürü olarak çalışan Örnekol, bilgi teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren Bordata şirketinde Genel Müdür, Beretta Holding’de Genel Müdür, ayrıca Bayındır Grubu şirketlerinde Lojistik ve İş Geliştirme Koordinatörlüğü, Sağlık Sektörü Başkanlığı, Telekom Proje Direktörlüğü ve Holding İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2008 yılında TAV Havalimanları Holding’de İşletmeler Direktörlüğü’ne atanan Örnekol, 2013- 2019 yılları arasında İşletmelerden ve Satınalmadan Sorumlu Başkan Yardımcılığı yapmıştır. Murat Örnekol, Ocak 2020’den itibaren Satınalma ve Lojistik Grup Başkanı (CPO) olarak görevini sürdürmektedir.

1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. 1988 yılında Beksa, Bekaert-Sabancı Çelik Kord A.Ş.’de Personel Uzmanı olarak işe başlamış, 1988-1998 yılları arasında Beksa’da farklı sorumluluklar üstlendikten sonra, kariyerine Kordsa Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü, Lastik, Takviye Malzemeleri ve Otomotiv Grubu Kalite ve Bilgi Sistemleri, Ortak Hizmetler Direktörü ve ardından da Sabancı Holding, Projeler Direktörü olarak devam etmiştir. Ocak 2007’de Kordsa Global’de, Küresel İnsan Kaynakları Sorumluluğunu üstlenmiş; Ocak 2009’da İnsan Kaynakları ve Bilgi Sistemleri’nden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine, Temmuz 2015’te ise İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilmiştir. 2016-2020 yılları arasında TAV Havalimanları Holding’de İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Öker, 3 Ocak 2020’den itibaren İnsan Kaynakları Grup Başkanı (CHRO) olarak görev yapmaktadır.

Ankara Üniversitesi’nden 1990 yılında mezun olan Kürşad Koçak, sektöre 1996’da adım atmıştır. 1997 yılında Havaş’ta göreve başlamasının ardından; İstanbul, Dalaman, Trabzon ve Antalya Havalimanlarında yönetici pozisyonlarında görev almıştır. Cyprus Airport Services’de (CAS) Genel Müdürlük rolünü de üstlenen Koçak, 2009 yılında Havaş Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. 2015 yılında Havaş Genel Müdürlüğü görevine getirilen Koçak, 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren TAV Havalimanları Holding Grup Başkanı – Havalimanları (COO) olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sivil Havacılık Meclisi ve Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği’nde (TÖSHİD) aktif görevlerini sürdürmektedir.

Marmara Üniversitesi'nde Bilgi Teknolojileri Yönetimi ve Viyana Üniversitesi'nde Uluslarası İşletme eğitimi alan Sn.Mehmet Kerem Öztürk; 1996 yılından bugüne dek Mercedes Benz, KPMG, ALLIANZ Group, Vodafone, Tüvturk ve Tüv-Süd gibi şirketlerin bünyesinde Danışman, Proje Yöneticiliği, BT Politikaları Sorumluluğu ve CIO görevlerinde bulundu. TAV Technologies’e katılmadan önce son olarak Mars Cinema Group’ta CTO olarak çalıştı ve strateji, yönetişim, BT politikaları, BT süreçleri ve prosedürleri, dijital dönüşüm, iş zekası, web ve mobil yazılım geliştirme alanlarında birçok projede üst düzey görevlerde yer aldı. Proje yönetimi, sistem yönetimi, yazılım geliştirme projeleri, ERP Sistemleri, network yönetimi, BT güvenliği ve süreç yönetimi alanlarında da deneyimli olan Öztürk, İngilizce ve Almanca biliyor.