Basın Bültenleri

Basın Bültenleri

TAV Esenboğa Genel Müdürü Demirer’e ‘Havacılığın Altın Kadınları Ödülü’

TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer, Havacılık Emniyet Kurumu’nun düzenlediği ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı törende “Havacılığın Altın Kadınları Ödülü”ne layık görüldü.

TAV Havalimanları tarafından işletilen Ankara Esenboğa Havalimanı’nın Genel Müdürü Nuray Demirer, Havacılık Emniyet Kurumu’nun ilk kez düzenlediği “Havacılığın Altın Kadınları Ödülü”nü kazandı. Havacılık sektöründeki başarılı kadın yöneticilere yedi farklı kategoride ödül verilen törende Demirer, “Yılın Terminal İşletmesi Yöneticisi” seçildi.

TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer, “TAV Esenboğa olarak yolcularımıza her zaman en iyi hizmeti sunmayı ve içinde yaşadığımız topluma katkı sağlamayı hedefledik. Bu yıl, çevresel etkilerimizi en aza düşürmeyi planlayarak ve karbon salımını nötralize ederek Türkiye’de bu seviyeye ulaşan ilk havalimanı olmayı başardık. Havalimanı işletmeciliği alanında bilgi birikimimizi paylaşmak amacıyla 2014–2015 eğitim-öğretim yılında Türk Hava Kurumu Üniversitesi ile işbirliği yaptık. ‘TAV Esenboğa Havalimanı’nı eğitime açtık’ sloganıyla, yüksek lisans programı içerisinde yer alan Havalimanı İşletmeciliği derslerimizi, alanında uzman yöneticilerimiz ile terminalimizin değişik bölümlerinde yer alan uygulama sahalarında gerçekleştirdik. TAV Esenboğa olarak bu ödülü almaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

Demirer ile birlikte, DHMİ Genel Müdür Yardımcısı Funda Ocak “Yılın Kamu İşletmesi Yöneticisi”, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Nevin Yörük “Yılın Rektörü”, Pegasus Havayolları Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Özsoy “Yılın Havayolu İşletmesi Yöneticisi”, Sportif Havacılık ve Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nuray Karalar “Yılın Girişimcilik”, Anadolu Üniversitesi Hava Trafik Kontrol Bölüm Başkanı Aydan Cavcar “Yılın Havacılık Eğitimcisi” ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Havaalanları Daire Başkanı Özgü Sarıünal “Yılın Kamu Kurumu Yöneticisi” ödülüne layık görüldü.

Türkiye’nin 35 noktasından Ankara’ya gelen yolcular, Esenboğa Havalimanı’ndan 14 ülke ve 25 destinasyona direkt uçabiliyor. Ankara Esenboğa Havalimanı 2014’te yaklaşık 11 milyon yolcuya hizmet sundu ve 82 bin 239 uçuşa ev sahipliği yaptı.

Sayfayı / Siteyi Öner Sayfayı / Siteyi Değerlendir Sayfayı Yazdır Sayfayı Sık Kullanılanlara Ekle
Inline