BTA

BTA

TAV Havalimanları iştiraki olan ve yolculuğuna 1999 yılında başlayan BTA, Türkiye, Gürcistan Makedonya Tunus , Suudi Arabistan ,Umman ve Letonya’da toplam 17 havalimanında, İstanbul Deniz otobüslerinde ve şehir içindeki yeni noktalarda uluslararası standartlarda yiyecek- içecek hizmeti sunuyor.

Geleneksel yemekleri ve servis tekniklerini yeniden yorumlayarak ‘’ilkleri yaşatan ‘’ örnekler ortaya koyan BTA, 60 bin metrekarelik alanda 350’yi aşan noktada günde yaklaşık 100 binin üzerinde kişiyi ağırlıyor.

22 Mayıs 2004 tarihinden itibaren İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde bulunan TAV Airport Hotel’in de işletmesini yürütmeye başlayan BTA, yeme-içme noktalarında sunduğu yüksek kalitedeki hizmeti, otel işletmeciliğine de taşıdı. 2014 yılında ise TAV Airport Hotel, ikinci otelini Adnan Menderes Havalimanı’nın iç hatlar terminali ile dış hatlar terminalinin birleştiği noktada açtı.

BTA bir taraftan yaptığı çalışmalar çerçevesinde, tüm mekanları yenileyerek, yolcuların kendilerini mutlu hissedeceği ortamlar yaratırken, diğer taraftan üretimde yaptığı yatırımlarla yiyecek-içecek sektörünün lider oyuncularından biri olmaya devam ediyor. 2006 yılında kurduğu ve uluslararası kahve ve fast food zincirlerine Türkiye genelinde unlu mamul üreten Cakes&Bakes üretim tesisi , bugün 23 bin metrekare alanda ayda 7 milyon adet üretim hacminin yanında yılda yaklaşık 2 bin 500 yeni ürün reçetesi üzerinde çalışarak her ay 90 ton lokum üretimine imza atıyor .

Ekmek, pasta, unlu mamul, sandviç, salata ve lokumdan oluşan ürün gruplarında üretim yapan Cakes&Bakes, uluslararası ünlü yiyecek ve içecek zincirlerine yaptığı ürün tedariğinin yanında, BTA’nın birim ve işletmelerinde de bu lezzetleri yolculara ulaştırmaya devam ediyor.

Resmi web sitesi için www.bta.com.tr

Sayfayı / Siteyi Öner Sayfayı / Siteyi Değerlendir Sayfayı Yazdır Sayfayı Sık Kullanılanlara Ekle
Inline